Haber

Kurtarma işinde hemşireyi sevindiren küfür

Hatay’ın Defne ilçesinde enkaz altında kalan depremzede ile UMKE hemşiresi Ebru Ağdak, “Sese biraz daha beklemesi gerektiğini söylüyorduk. Küfür ediyordu. Amcanın bu sözleri onun yaşadığını bize gösterdiği için biri bana küfrettiğinde ne kadar mutlu oldum bilmiyorum.”

Zonguldak UMKE’den 50 sağlık çalışanı, depremden etkilenen Kahramanmaraş ve Hatay’da görev yaptı. Bölgede 42 kişinin enkazdan sağ çıktığı ekipten Hatay’da ameliyathane hemşiresi ve 7 yıldır UMKE gönüllüsü olan Ebru Ağdak, hem enkazda hem de acil müdahale çadırlarında görev yaptığını söyledi. Defne ilçesine bağlı Odabaşı Mahallesi’nde enkazda temas ettikleri kişinin 3 gün sonra kurtarıldığını anlatan Ağdak, “15 yaşındaki çocuğun yanına bir amca hızla yanaştı. Kurtarma süreci bir türlü sağlanamadı. çocuğu kurtaramadan yola çıktı. Binanın yapısı sarsıntılardan dolayı hareket ediyordu. “Üzerinde yük yoktu. Geç kaldığımızda bize küfrediyordu. Amcanın o sözleri bize onun yaşadığını gösterdiği için biri bana küfrettiğinde bu kadar mutlu muydu gerçekten bilmiyorum. O amcayı canlı çıkardık ve o da bize çok paniklediğini söyledi.”

‘Kuzuma bir şey mi oldu?’ Kahramanmaraş’ta 2 yıldır görev yapan UMKE gönüllü anestezi teknisyeni DEMİŞ Buse Günaydın da enkazdan 6 kişinin kurtarılmasında görev aldığını kaydetti. Umutlar tükenirken sesini duyunca kalbim yerinden çıkacakmış gibi oldu. Bunu söylediğinde daha fazla dayanamadım. Günlerdir göçüğün altında olmasına rağmen orası kalbim ağrıyınca bana ‘İyi misin ama sana bir şey olmasın’ demesi sanki orada uyumuyormuş gibi beni çok duygulandırdı” dedi. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu