Haber

Yunan Bakan, İstanbul yerine ‘İstanbul’ ifadesini kullandı! Tepki alınca yeni paylaşım yaptı

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias bugün Fener Rum Patrikhanesi’nde düzenlenecek dini törene katılacak. Dini törenin ardından Yunanistan’daki tren kazasında ve Türkiye’de 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için anma töreni yapılacak ve dua okunacak.

“KOSTANBUL” ÜNVANINI KULLANDI

İstanbul Ziyareti kapsamında Fener Rum Patriği Bartholomeos ile de boy gösterecek olan Dendias, gezi öncesi sosyal medyadan bir paylaşım yaptı. Dendias, “Yarın Konstantinopolis’e seyahat edeceğim. Pazar günü Ortodoks Patrikhanesi ve Archieratic’e katılacağım ve Ekümenik Patrik Hazretleri Bartholomeos tarafından karşılanacağım.” söz konusu.

HEMEN BİR DAHA PAYLAŞIN

İstanbul yerine kullandığı ifadeyle eleştiri toplayan Dendias, kısa süre sonra bu sefer “İstanbul” kelimesini kullanarak yeni bir paylaşım yaptı. Dendias yeni gönderisinde, “Yarın, Türkiye ve Suriye’de meydana gelen son depremler ve Tempi demiryolu kazası kurbanları için İstanbul’daki @EcuPatriarch anma törenine katılacağım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu